У Черкаській ОВА запрацювала робоча група «Прозорість і підзвітність»

У Черкаській ОВА запрацювала робоча група «Прозорість і підзвітність»

Робоча група «Прозорість і підзвітність» розпочала свою роботу при Черкаській обласній військовій адміністрації. За результатами перших засідань напрацьовано план дій. Про це повідомив заступник очільника області, голова робочої групи Антон Царюк на брифінгу в медіацентрі ОВА.

Як він зауважив, головне завдання залишається незмінним: забезпечення прозорості та підзвітності витрачання бюджетних коштів на всіх рівнях.

– Наразі маємо першочергову пріоритезацію витрат в умовах війни, – наголосив  Антон Царюк. – Це фінансування видатків, що пов’язані із забезпеченням надання відсічі агресії рф, захист цивільного населення, будівництво захисних споруд, фінансування критичної інфраструктури, соцпідтримка військовослужбовців,  ветеранів, а також ВПО.

У межах робочої групи її члени здійснюють моніторинг закупівель, що проводяться за бюджетні кошти.

– Це дозволяє отримати зворотній зв’язок від розпорядника бюджетних коштів, – додав Антон Царюк. – А також виявити всі можливі ризики або порушення законодавства. Перші напрацювання уже маємо. Водночас наголошую, що всі витрати бюджетних коштів мають також бути під особистим моніторингом керівників районів і громад.

Як поінформував голова робочої групи «Прозорість і підзвітність», наразі зафіксовано скасування тендерів на понад 26 млн грн. Мова йде про комунальні заклади, які, зокрема, відмовилися від придбання автомобілів і проведення ремонтів.

– Ще одним прикладом є відмова від закупівлі на 22 млн грн одним із загальноосвітніх закладів області, – додав Антон Царюк. – Тут виявлено помилку в тендерній документації. А саме – невідповідність тендерної суми річному плану закупівель.

Принагідно Антон Царюк розповів про перебіг реалізації проєктів із відновлення пошкодженої інфраструктури, що фінансуються з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Зокрема, йшлося про відновлення ліцею в Паланській тергромаді.

– Учора відбувся аукціон, – розповів він. – Зараз проводиться аналіз наданих пропозицій. Вимоги та критерії до переможця будуть високі. Ще один проєкт відновлення – зруйнований російською ракетою багатоквартирний будинок в Умані.  Тут тендерна процедура вже пройшла. Підписано угоду з підрядником. Зараз там тривають підготовчі роботи.

 

Більше новин у нашому телеграм–каналі − https://t.me/novadoba                                                                                                                 

 

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x