Табурець: «Нині в економічному секторі регіону відбувається поступове відновлення процесів»

Табурець: «Нині в економічному секторі регіону відбувається поступове відновлення процесів»

Програми підтримки підприємництва, доступне кредитування житла, активізація будівництва та суміжних галузей економіки. Ці теми пропрацьовували в області на спільній нараді із першим віцепрем’єр-міністром України – міністром економіки України Юлією Свириденко та начальником ОВА Ігорем Табурцем. Про це повідомляють у пресслужбі Черкаської ОВА.

Долучилися до обговорення також банкіри, забудовники, підприємці-виробники задля ефективної комунікації, конкретних рішень та ініціатив.

Як зауважив очільник області, нині в економічному секторі регіону відбувається поступове відновлення процесів. Так, обсяги промислового виробництва зросли на 20,9 %. Індекс сільськогосподарського виробництва становить 122 %.

– Наразі зібрано 4,5 млн тонн зернових і зернобобових, а це більше, ніж ми навіть очікували, – додав керманич Черкащини. – Обсяги експорту товарів у нас зросли на 6,5%. Обсяг прийнятого в експлуатацію житла зріс у 2,9 раза й становить 144 тис. кв. м. Значною мірою таке зростання відбувається завдяки державним програмам підтримки бізнесу: «Доступні кредити 5-7-9», «єРобота», «єОселя».

Так, за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9» підприємства області з початку повномасштабної війни отримали 7,3 млрд грн кредитів. У межах грантових програм «єРобота» бізнес регіону залучив державного фінансування на понад 163 млн грн. 122 родини отримали кредити на житло на Черкащині сумарно на 139 млн грн.

На регіональному рівні здійснюють активну промоцію державних програм, наголосив начальник ОВА. Крім того, працюють над прямою допомогою підприємництву. Зокрема, готують зміни до обласної Програми підтримки та розвитку малого та середнього підприємництва щодо запровадження ваучерної підтримки бізнесу.

– Ми неодноразово проводили комунікацію з Фондом розвитку підприємництва та розглядаємо можливість долучитися до компенсації з місцевого бюджету відсоткової ставки за кредитами «5-7-9», – зауважив Ігор Табурець. – Це ж стосується і компенсації частини відсоткової ставки за іпотечними кредитами «єОселі». Певен, що поєднання інструментів – державних і місцевих – дадуть потрібний результат. Для нашої економічної стійкості та міці. А значить – для підсилення обороноздатності країни.

 

Більше новин у нашому телеграмканалі − https://t.me/novadoba                                                                                                                 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x