Понад 450 об’єктів цивільної інфраструктури Черкащини пошкоджено внаслідок ворожих обстрілів

Понад 450 об’єктів цивільної інфраструктури Черкащини пошкоджено внаслідок ворожих обстрілів

2023-ий був роком утвердження української незламності. Важким і виснажливим. Але ми вистояли. Про те, чим жила область увесь цей час, розповів на підсумковій пресконференції начальник Черкаської обласної військової адміністрації  Ігор Табурець.

Як він зауважив, цьогоріч в ОВА зосередились на кількох пріоритетних напрямах. Зокрема, стабільному функціонуванні Черкащини та її ключових галузей, а також допомозі Силам безпеки й оборони країни.

–   Я вдячний кожному черкащанину, – наголосив Ігор Табурець. – За те, що ми разом йдемо цим шляхом боротьби. В єдності! Завдяки тому, що наші Збройні Сили тримають удар на лінії зіткнення, де вона зараз, ми маємо ось такі підсумки року для Черкащини. І повинні й надалі докладати всіх зусиль для нашої Перемоги!

 Наслідки ворожої агресії

453 об’єкти цивільної інфраструктури пошкоджено внаслідок ворожих обстрілів. Це стало результатом 56 атак російською федерацією населених пунктів області. Найбільших втрат і збитків зазнали жителі Уманщини. Загиблих маємо за 2023 рік – 24 людини. Травмованих – 31.

–  На сьогодні вже 126 об’єктів відновлено, – повідомив Ігор Табурець. – Від житлових будинків – до шкіл, садочків і лікарень.  Зокрема, маємо два проекти, що фінансуються із Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Це – реконструкція Паланського ліцею і відбудова багатоповерхівки в Умані, в яку у квітні поцілила російська ракета. Щодо останнього об’єкта – нас не влаштовують темпи виконання робіт підрядником. Цей проєкт для нас пріоритетний. Тож відповідно реагувати вже почали. Маємо докласти максимум зусиль, аби потерпілі повернулися у свої домівки якнайшвидше.

Зважаючи на підступність ворога, в області передовсім сконцентрувалися на питаннях цивільного захисту населення, фізичного захисту об’єктів критичної інфраструктури, утворенні та комплектуванні мобільних вогневих груп для захисту нашого неба. На початок року наш фонд захисних споруд складав 869 укриття. На сьогодні ми його наростили до 1728 одиниць.

Освітня сфера

– На початку 2023 року ми поставили перед собою мету, щоб 1 вересня якомога більше дітей змогли знову відвідувати садочки та школи, – нагадав Ігор Табурець. – Завдяки консолідації зусиль органів державної влади, місцевого самоврядування, благодійних організацій, партнерів, зокрема UNICEF, нам вдалось її досягнути. Нині вже 96% закладів освіти області мають можливість використовувати захисні споруди для укриття учасників освітнього процесу.

Водночас у регіоні продовжують  розширюють мережу класів безпеки. Уже маємо 96 таких локацій у закладах освіти. План на рік – перевершено. Нагадаємо, це безпековий проект. Його реалізують спільно із ДСНС. Мета –  навчити дітей, як діяти під час різних загроз і убезпечуватися.

Ще одне важливе завдання галузі – забезпечення доступності освітніх послуг.

– За рахунок субвенції з державного бюджету на умовах співфінансування, спонсорської допомоги з Франції, коштів місцевого бюджету ми поповнили парк шкільних автобусів на 39 одиниць, – розповів начальник ОВА. –  Ще 2 автобуси маємо придбати найближчим часом. Також, підтримуючи ініціативу першої леді України Олени Зеленської,  працюємо над модернізацією шкільних харчоблоків і забезпеченням дітей якісним харчуванням. Уже ухвалена відповідна обласна програма.

Медична сфера

– Завдяки медичним колективам жоден заклад області не зупинив роботу, а продовжує виконувати свої функції, – наголосив Ігор Табурець.

Зокрема, працівники обласного Центру екстреної медичної допомоги, надавали її не лише населенню регіону та ВПО. Його бригади працювали на Херсонщині. Нині виконують ще низку завдань.

– Три наші заклади охорони здоров’я продовжують реалізацію пілотного проекту МОЗ України із трансплантації, – додав Ігор Табурець. – За 2023 рік проведено 59 трансплантацій стовбурових клітин, 5 трансплантацій нирок.

Ураховуючи ресурс, в області працюють над оновленням матеріально-технічної бази медзакладів. Цьогоріч  із державного і основного бюджету на це спрямовано понад 269 млн грн. Також Черкащина отримала 18 автомобілів швидкої допомоги.

Ветеранський напрямок

– Ветеранські політики теж є нашим пріоритетом роботи, – зауважив Ігор Табурець. – Це комплексне питання. Усе суспільство має бути готовим до повернення захисників і захисниць та задоволення їхніх потреб. Фізична реабілітація, соціальна реінтеграція, працевлаштування, ментальне здоров’я, безбар’єрність – над усім цим ми працюємо вже зараз, а не коли завершиться війна.

Наразі вже 9 закладів мають укладені договори з Національною службою здоров’я України щодо надання таких послуг ветеранам і військовослужбовцям амбулаторно. Ще 6 закладів – в умовах стаціонару.

Підтримка ВПО та деокупованих територій Херсонщини

Упродовж року Черкащина допомагала громадам, підтопленим внаслідок підриву Каховської ГЕС. Також у межах національного проекту «Пліч-о-пліч», ініційованого Президентом України, відбудовує підшефні села Херсонщини. Зокрема, Іванівку, Новопетрівку та Миколаївку.

– Це – наш обов’язок як тилової області, – зауважив Ігор Табурець. – На сьогодні ми вже відбудували 122 будинки. Ще 28 – у процесі. Дякую всім, хто долучається до цієї великої справи!

Економіка та фінанси

За 2023 рік Черкащина має такі показники:

на 23,1 % зросло промислове виробництво (2022 рік – спад на 20,5%);

на 22% зріс індекс сільськогосподарського виробництва (2022 рік – був спад на 12,7%);

наші аграрії зібрали 4,6 млн тонн зернових і зернобобових культур;

реалізуємо на сьогодні 15 інвестиційних проектів;

за 11 місяців 2023 року платниками податків області сплачено до бюджетів усіх рівнів 26 млрд грн (+28%);

до місцевих бюджетів області надійшло 13 млрд грн власних доходів загального фонду (+26%). За цим показником наша область посідає 2 рейтингове місце по Україні.

– Виконано основне завдання бюджету – забезпечено функціонування бюджетних установ і закладів, комунальних неприбуткових підприємств, – наголосив Ігор Табурець. – Водночас  в ОВА ми систематично отримуємо запити від військових про надання допомоги і намагаємось їх задовольняти. До цього процесу залучені також усі територіальні громади та районні військові адміністрації.

Зокрема,  на підтримку ЗСУ, інших сил безпеки та оборони в місцевих бюджетах цьогоріч передбачено 1,1 млрд грн.

 

 

Більше новин у нашому телеграм-каналі − https://t.me/novadoba              

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x