В Україні визначили 72 профтехи, серед яких і черкаський, де оновлять майстерні

В Україні визначили 72 профтехи, серед яких і черкаський, де оновлять майстерні

Визначено перші 72 профтехи, які отримають 500 млн грн державних коштів на оновлення майстерень. Серед них – заклад освіти Черкащини. Трансформація закладів відбувається в межах проєкту #100 майстерень. Уже наприкінці весни вони розпочнуть масштабні оновлення навчальних приміщень, а в наступному навчальному році в них зможуть здобувати освіту всі охочі.

Решту 28 профтехів, майстерні яких буде оновлено за кошти міжнародних партнерів і бізнесу, ще обирають.

Торік МОН оголосив про старт проєкту #100 майстерень, метою якого є оновлення майстерень закладів професійної освіти, які допоможуть учням ефективно і якісно навчатися найбільш потрібних професій для країни.

«Проект #100 майстерень − це можливість уже зараз сформувати якісну та ефективну базу для навчання майбутніх професіоналів. Як результат − у подальшому вплинути на потреби економіки й бізнесу. Також ми розуміємо, яких фахівців не вистачає на ринку праці та які професії будуть затребувані для відбудови та відновлення країни. Тож уже зараз запускаємо ініціативи, які дадуть змогу здобувати актуальні знання та навички в профтехах із комфортними умовами та сучасним обладнанням», − зазначив віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій − міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Найпопулярніші напрями, за якими будуть створені майстерні в 72 профтехах:

сільське господарство − 14 майстерень;

громадське харчування − 10 майстерень;

промисловість та машинобудування − 7 майстерень;

будівництво та автомобільний транспорт − 6 майстерень.

Майстерні будуть також створені за такими профілями, як зварювання, металообробка, деревообробка тощо.

«Мета проєкту − створити умови для підготовки фахівців, яких сьогодні критично бракує на ринку праці. Водночас дати поштовх для розвитку профтехосвіти загалом. Під час відбору закладів-переможців ретельно оцінювали заявки. Кожен заклад мав спрогнозувати, який вплив на економічне зростання регіону та ринок праці матиме нова майстерня. Зрештою найбільше майстерень буде створено за напрямами сільського господарства та громадського харчування. Це ті сфери, де ми потребуємо фахівців уже тут і зараз. Крім цього, у пріоритеті машинобудування, будівництво та автомобільний транспорт», − зазначив міністр освіти і науки Оксен Лісовий.

Також цьогоріч буде створено дві майстерні за профілем оператор дистанційно керованих апаратів, тобто оператор цивільних дронів. Професію планують ліцензувати в 2024 році. За цим напрямом майстерні оновлять в Тернопільському професійному коледжі з посиленою військовою та фізичною підготовкою і Чернівецькому вищому професійному училищі радіоелектроніки.

«Аналізуючи проектні заявки профтехів, приємно бачити, як заклади освіти відповідально та професійно підійшли до цього процесу. Усі учасники розробили  дизайн-проекти майбутніх майстерень, прораховували детальний кошторис, пояснили, для чого їм потрібна та чи інша техніка. Важливо, що до створення більшості заявок долучилася місцева влада і бізнес. Ми прагнемо, щоб саме така взаємодія, такий постійний діалог бізнесу, закладів та місцевих чиновників відбувався завжди», − зазначив заступник міністра освіти і науки Дмитро Завгородній.

 

За інформацією Міністерства освіти і науки України

 

Більше новин у нашому телеграм-каналі − https://t.me/novadoba              

 

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x