Черкаська область посідає 9 місце за рівнем захворюваності на туберкульоз в Україні

Черкаська область посідає 9 місце за рівнем захворюваності на туберкульоз в Україні

Майже пів тисячі нових випадків захворювання на туберкульоз виявили минулоріч на Черкащині. Це на понад 14 % більше, ніж у 2022 році. Загалом в області та Україні в цілому спостерігається тенденція до зростання рівня захворюваності саме на цю хронічну хворобу. Про це розповів генеральний директор Черкаського обласного центру контролю хвороб та профілактики МОЗ України Володимир Папач.

Аби привернути увагу спільноти до важливості профілактики туберкульозу, у світі щоберезня проводять місяць підвищення обізнаності про туберкульоз. Другий рік поспіль він проходить під гаслом: «Так! Ми зможемо подолати туберкульоз!»

– В Україні спостерігається зростання захворюваності на туберкульоз починаючи з 2021 року, – наголосив Володимир Папач. – За показником захворюваності на туберкульоз, Україна в 2023 році посідає 4 місце в Європейському регіоні. Водночас в умовах війни ризики поширення туберкульозу суттєво зростають. Так, торік в Україні вперше зареєстрували майже 20 тисяч захворювань на туберкульоз, що на 7 % більше, ніж у 2022 році.

Черкаська область посідає 9 місце за рівнем захворюваності на туберкульоз в Україні. У минулому році випадки туберкульозу органів дихання реєстрували в 58 громадах області.

– На туберкульоз може захворіти будь-хто, але його вчасне виявлення та лікування, яке є безкоштовним, дозволяють позбутися цієї хвороби без наслідків для здоров’я, – зазначив Володимир Папач. – Специфічною профілактикою цієї хвороби є щеплення проти туберкульозу вакциною БЦЖ. Вона передусім захищає від важких форм. Вакцина безпечна і в достатній кількості наявна в області.

Нагадаємо, що туберкульоз – це інфекційне захворювання, зумовлене мікобактеріями туберкульозу (паличкою Коха). Захворювання має хронічний перебіг. Найчастіше уражаються легені хворого, а в разі позалегеневого туберкульозу можуть вражатися інші органи (нирки, лімфатичні вузли, кістки, очі, головний мозок тощо). На туберкульоз хворіють незалежно від статі, віку, національної приналежності чи соціального становища.

Збудник туберкульозу доволі стійкий у довкіллі. Зараження відбувається повітряно-крапельним шляхом. Однак практично неможливо заразитися туберкульозом, перебуваючи на відкритому повітрі.

Найбільшу вірогідність захворіти має людина, в якої під час «зустрічі» з мікобактерією знижений імунітет. Причиною ж ослаблення імунітету може бути перевтома, погане або нераціональне харчування, стрес, наявність інших захворювань, що призводять до порушення роботи імунної системи людини.

Основні симптоми туберкульозу:

– кашель понад 2 тижні;

– підвищена температура тіла понад 7 днів;

– утруднене дихання;

– біль у грудях;

– поганий апетит, постійна слабкість;

– безпричинна втрата ваги;

– підвищена пітливість, особливо вночі;

– кровохаркання (наявність крові у мокротинні, що виділяється при кашлі).

Будь-який із цих симптомів має насторожити і є підставою для невідкладного візиту до лікаря.

 

Більше новин у нашому телеграм-каналі − https://t.me/novadoba              

 

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x