Із 1 квітня здійснюється автоматичний перерахунок пенсій для пенсіонерів, які працюють

Із 1 квітня здійснюється автоматичний перерахунок пенсій для пенсіонерів, які працюють

Відповідно до українського законодавства, із 1 квітня здійснюється автоматичний перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам за стаж, набутий в останні два роки. Про це інформують у Пенсійному фонді країни.

Нагадаємо, що розмір пенсії залежить не тільки від розміру заробітної плати, а й від страхового стажу (тобто періоду, протягом якого людина сплачує Єдиний страховий внесок – ЄСВ). Оскільки з часом – коли людина працює – страховий стаж у пенсіонера збільшується, то й розмір пенсії має також збільшуватись. Тому 1 квітня пенсії пенсіонерам, які працюють, перераховують.

Розмір збільшення пенсії визначається для кожного пенсіонера індивідуально, залежно від тривалості страхового стажу і заробітної плати (доходу), з якої обчислюється пенсія.

Особисто звертатися для проведення перерахунку нікуди не потрібно: він відбувається автоматично, за даними, які містить Державний реєстр застрахованих осіб.

Цьогоріч перерахунок пенсій із урахуванням збільшеного стажу відбувся для 654 тисяч працюючих пенсіонерів. Це близько 6,2 % від їх загальної кількості (на 1 січня 2024 р. в Україні нараховувалося 10,51 млн пенсіонерів).

Звертаємо увагу, що виплата підвищених пенсій відбудеться у червні 2024 р. (з урахуванням підвищення за квітень та травень). Це пов’язано з тим, що перерахунок можливий після того, як до Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування надійдуть відомості про сплату ЄСВ за 1 квартал, а такі звіти будуть подаватися по травень.

Нагадаємо, що для переважної більшості пенсіонерів – понад 10 млн – 1 березня відбулася індексація пенсій, втретє – за час повномасштабної війни.

Довідково:

Із 1 березня 2024 року:

мінімальна пенсія в Україні збільшилась з 2 093 грн до 2 361 грн,

максимальна – з 20 930 грн до 23 610 грн,

середній розмір склав – 5 791 грн (на 10,6 % більше порівняно із березнем минулого року).

 

Більше новин у нашому телеграм-каналі − https://t.me/novadoba              

 

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x