В Умані відбувся Хакатон «Міфологізація Трипілля»

В Умані відбувся Хакатон «Міфологізація Трипілля»

Днями відбувся дводенний Хакатон у місті Умань. Цей захід став місцем зустрічі для більш як 90 учасників, а саме експертів, науковців, митців, бізнесу, ОМС, громадських діячів, активістів, творців, освітян, студентів та інноваторів із різних секторів. Новостворена різногалузева спільнота працювала над міфологізацією та модернізацією підходів до розвитку територій, створенням нових методологій, прототипів творчих виробів та бізнес-моделей, використовуючи культуру Трипілля як основу для своїх інноваційних рішень.

Напрацювання ідей майбутніх соціальних та комерційних проєктів учасників Хакатону супроводжувалось наставництвом з боку експертів, серед яких майстер із реконструкції трипільської кераміки Людмила Смолякова, науковець, археолог, дослідник трипільської культури Михайло Відейко та директор державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура» Владислав Чабанюк.

По завершенню події відбулися 24 презентації уже діючих та свіжих концепцій, натхненних Хакатоном. «Що пили трипільці?», «Трипілля-медіа», «Життя по-трипільськи», «Вишивані семплери», «Солодкі скарби Трипілля», «Позашкілля у Трипілля» та багато іншого − назви проєктів, що розробляли скооперовані учасники заходу впродовж «Міфологізації Трипілля». 13 ідей вдосконалили до більш глибокого опрацювання, а далі відібрали найкращі концепції з потенціалом для туризму, розвитку, промоції і очікуємо, що в синергії матимемо гарні результати. 3 кращі ідеї отримали подарунки від #фондЦеКрафт та перші 5 промо − винагороду від телекомпанії з Черкас від Тетяни Очеретяної, відомої як казкарка на YouTube-каналі «Казка в музеї».

На основі напрацювань Хакатону вже розпочали роботу зі створення Дорожньої карти малих громад із використанням нематеріальної культурної спадщини, міфологізації та модернізації підходів, промоції, розвитку культури Трипілля. А тих, хто матиме бажання взяти участь у продовженні проєкту, очікують ще освітня подорож, творчі студії з вишивки, вироблення кераміки та ткацтва, виставки та можливість стати учасником туристичних продуктів агротуристичного кластера «Шляхами Трипільської праматері».

 

Більше новин у нашому телеграм-каналі − https://t.me/novadoba              

 

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x