На Черкащині рівень захворюваності на 6,7 % нижче епідемічного порогу

Дата: 26-12-2018, 15:00

На Черкащині рівень захворюваності на 6,7 % нижче епідемічного порогу
В області з 15 по 22 грудня захворіло 7026 осіб, що склало 0,6 % від загальної кількості населення. Показник загальної захворюваності на 100 тис. населення склав 577,4. Інформують в прес-службі лабораторного центру МОЗ України в Черкаській області.

Із числа захворілих – 4407 дітей віком до 17 років (62,7%). Серед захворілих найбільше було у віковій категорії 5-14 років (31,2% від загальної захворюваності).

Госпіталізовано 455 осіб (6,5 % від числа захворілих). Зокрема, 315 дітей (69,2% від загальної кількості госпіталізованих). В умовах стаціонару найбільше перебували діти у віковій категорії 0-4 роки (35,2% від загальної кількості госпіталізованих).

За звітній тиждень летальних випадків від грипу по області не зареєстровано.

В області рівень захворюваності на 6,7 % нижче епідемічного порогу, розрахованого на 51-й тиждень епідемічного сезону 2018-2019 років. Перевищення епідпорогу на жодній адміністративній території не зареєстровано.

Проти минулого тижня збільшився темп приросту захворюваності на грип та ГРВІ серед дорослого населення на 11,8% та на 2,4% серед дітей до 17 років.

Показники захворюваності на 100 тисяч населення за звітний тиждень були вище обласного в Золотоніському районі – 944,5, К- Шевченківському районі – 856,3, Смілянському районі – 772,7, Маньківському районі – 755,1, м. Сміла – 739,5, м. Черкаси – 720,4, Драбівському районі – 628,3, м. Ватутіне – 622,5.

За звітний тиждень вірусологічною лабораторією ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» методом ПЛР досліджено 17 зразків матеріалів від пацієнтів із підозрою на грип, в 7 випадках визначено РНК вірусів грипу типу A (H3N2); методом імунофлюоресцентної мікроскопії (ІФА) у 3 хворих виділено парагрип.

За тиждень лікувально-профілактичними закладами щеплено проти грипу 81 особа. З початку епідемічного сезону 2018-2019 років щеплено проти грипу 5589 осіб, з них дітей до 17 років – 1420 осіб (25,4 % від вакцинованих). Питома вага щеплених, від загальної кількості запланованих, становить 28,5%.

В поточному сезоні можна прогнозувати значне розповсюдження грипу викликаного вірусом типу А(H3N2), так, як частка позитивних знахідок від хворих складає 55,3 % в Україні та 41,2% в Черкаській області.

Основний шлях для профілактики грипу – вакцинація. Щорічне щеплення захистить від зараження вірусами та зменшить ризик захворіти на грип. Закономірно, що вакцина не може захистити від усіх вірусів, проте щеплення захищає від найбільш поширених штамів, що циркулюватимуть на території.Цього року українцям доступні дві вакцини проти грипу: «Ваксігрип Тетра» (виробник — «Санофі Пастер», Франція) та «Джісі Флю» («Грін Кросс Корпорейшн», Південна Корея), обидві якісні та безпечні.Якість вакцин, котрі ввозять до країни, перевіряють Держлікслужба України та Лабораторія з контролю якості медичних імунобіологічних препаратів Державного експертного центру.

Необхідно пам’ятати, що щеплення проти грипу знижує ризик захворювання та попереджує розвиток серйозних ускладнень.

Щорічна вакцинація проти грипу рекомендується усім людям, крім немовлят до 6 місяців

Першочергово повинні отримати щеплення групи ризику:

- медичні працівники, які мають більший ризик захворіти на грип через особливості професії;

- вагітні, яким варто пам’ятати, що грип може мати серйозні наслідки під час вагітності. Натомість вакцинація проти сезонного грипу безпечна на всіх етапах вагітності;

- літні люди у яких імунітет із віком послаблюється і стає менш ефективним у боротьбі із грипом, який може мати серйозні наслідки, у осіб за 65 р.;

- люди із хронічними захворюваннями, яким слід пам’ятати, що за наявності хронічних недуг ризик ускладнень грипу значно підвищується.

Пам’ятайте, що потрібно дотримуватись простих профілактичних заходів, що допоможуть запобігти поширенню вірусів грипу і зберегти ваше здоров’я.

Уникайте близького контакту з хворими.

Якщо захворіли ви, то намагайтеся якнайрідше перебувати поряд із іншими людьми, щоб не заразити їх.

При кашлі чи чханні прикривайте ніс та рот серветкою, одразу після використання викидайте її у смітник.

Часто мийте руки з милом, використовуйте антисептики для рук.

Частіше проводьте вологе прибирання приміщення, протирайте та дезінфікуйте поверхні та предмети, які можуть переносити мікроби та вірус грипу.

Наголошуємо про необхідність негайного звернення до лікаря у разі появи перших ознак захворювання!

Бережіть своє здоров’я!

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода