Геннадій Бобов допоміг школі на Катеринопільщині

Дата: 11-05-2019, 09:03

Геннадій Бобов допоміг школі на Катеринопільщині
Коли в’їхати в Шостакове, відразу впадають у вічі приміщення сільської ради і ФАПу. А от школа стоїть далі, і не приваблювала б зір, якби не була така ошатна, якби не віяло від неї якимось домашнім теплом. Здавалося б, село маленьке, до Катеринополя близько – можна було б навчатися і там. Але люди хочуть своєї школи, і ще понад сто років тому збудували невеличку церковно-парафіяльну, щоб нащадки були освіченими і мудрими.

У 1926 році школа мала три класи. До війни у Шостаківській семирічці в кількох приміщеннях навчалося близько 200 дітей. «У 1941-му навчання припинила війна… Відразу після звільнення села від фашистів школа знов працює. У 1944-му вкрите очеретом та соломою приміщення згоріло, але його швидко відбудували. Та велика кількість дітей і розкидані окремо приміщення вимагали збудувати нову школу», – дізнаємося зі спогадів ветерана педагогічної праці (нині покійної) Крижанівської Улити Прокопівни. «Зводили її всім селом: старі й малі зійшлися на загальну толоку. Нова школа виросла на очах», – згадував Хлівнюк Яків Семенович, який тоді директорував, не одне підростаюче покоління вивчив і виховав. Його наступники працювали над удосконаленням закладу, покращенням умов навчання та виховання.

З 1971 року школу очолив Мізецький Василь Данилович, з ним працювала дружина Ніна Олексіївна. З шаною згадуємо вчителів: Калиушко Ганну Степанівну, Крижанівську Улиту Прокопівну, Білан Лідію Володимирівну, Гавриш Марію Миколаївну, Снігур Софію Іванівну. З 1981 року директорував Калінічук Петро Миколайович. Багато добрих справ належить його рукам. Саме тому поважають його учні, шанують односельці. З 1997 року директором стала Тамара Володимирівна Калінічук. У 2004-му заклад реорганізовано на навчально-виховний комплекс «Школа – сад».

Завдяки спільним зусиллям наших спонсорів, органів місцевого самоврядування, наших випускників заклад газифіковано, облаштовано водогін, проведено часткову заміну вікон, дверей, оновлено меблі. Велику увагу приділяємо естетичному оформленню, покращенню матеріально-технічної бази. Головний акцент – на організації методичної роботи та фаховому зростанні педагогів. Школа працює під гаслом «Твори добро, бо ти – Людина!» Понад 12 років працюємо над втіленням проекту «Зробімо школу кращою», що охоплює безліч акцій та проектів. У школі працює молодий, креативний, висококваліфікований колектив справжніх ентузіастів. Зазирніть на сторінку «Шостаківський НВК» у Facebook або на сторінку загальношкільної газети «Веселка» шкільного сайту – ви у цьому переконаєтеся.

Наполеглива праця «трикутника» учні-батьки-вчителі, допомога громадськості дають гарний результат. Маємо переможців та призерів олімпіад, конкурсів, змагань районного, обласного рівнів. Завдяки випускнику школи В. Фурману щомісяця переможці змагання «Ліга чемпіонів» отримують премії. Намагаємося йти в ногу з часом. З 2018 року наші першачки розпочали навчання в умовах НУШ. Це неймовірно круто! Постаралися створити необхідні умови для найменших усі гуртом: принтер, парти, стільці придбано централізовано; наш випускник О. Коваленко та місцеві підприємці допомогли придбати інтерактивну дошку. Вчителі власноруч зробили м’які меблі та зручні шафки.

Але ще багато чого потрібно було придбати. Тому звернулись із проханням до нашого депутата Геннадія Бобова. А коли до школи завітали гості з подарунками – радості й цікавості дітей не було меж! Тепер маємо сучасний ноутбук, глобус із підсвіткою, мікроскоп із фотокамерою та математичні планшети для кожного першачка! Якщо хтось гадає, що для них такі прилади мати ще ранувато – той дуже помиляється. Наші найменші школярики полюбляють працювати з такими сучасними інструментами. Від імені дітей, батьків, учителів та адміністрації щиро дякуємо Вам, шановний Геннадію Борисовичу, за суттєву допомогу нашому закладу!

Тамара Володимирівна Калінічук, директор Шостаківського НВК

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода