Небезпечна красуня чортополохівка шкодить рослинам

Дата: 3-06-2019, 10:45

Небезпечна красуня чортополохівка шкодить рослинам
Метелик має привабливий і невинний вигляд, але аграріїв цим в оману не ввести. Адже гусениці чортополохівки здатні скелетувати листя, що трапляється на їхньому шляху. У роки масової появи, знищивши бур'яни, гусінь здатна завдати відчутної шкоди рослинам сої, соняшнику, рицини, кукурудзи, овочевих і баштанних культур тощо (передусім засміченим посівам). На присадибних ділянках не нехтують айстрами, лавандою, артишоком тощо.

Небезпечна красуня чортополохівка шкодить рослинам


При відродженні і живленні гусениць чортополохівки (економічний поріг шкодочинності становить 1,5-2 гусениці на 1 рослину) заселені шкідником рослини рекомендують обробляти інсектицидами з діючою речовиною імідаклоприд+ лямбда-цигалотрин, хлорпірифос.

Фітосанітари Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області радять обробітки інсектицидами проводити в тиху безвітряну погоду в ранішні та вечірні години. Не менше як за дві доби, про час та місце проведення обробітків, необхідно обов`язково попереджувати голів сільських і селищних рад, населення села та пасічників.

На оброблених ділянках обов’язково виставляють попереджувальні знаки.

При роботі з засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода