У прокуратурі Черкаської області підведено підсумки роботи за І півріччя 2020 року

У прокуратурі Черкаської області підведено підсумки роботи за І півріччя 2020 року

У прокуратурі Черкаської області 29.07.2020 під головуванням прокурора області Олександра Вороніна проведено оперативну нараду за підсумками роботи органів прокуратури області у І півріччі 2020 року. Про це повідомляє пресслужба прокуратури Черкаської області.

Прокурор області відмітив загалом ефективну роботу підпорядкованого колективу прокуратури області та місцевих прокуратур і зазначив, що значні зусилля було спрямовано на розкриття корупційних кримінальних правопорушень, що дозволило скерувати до суду 44 обвинувальні акти (проти 36 за аналогічний період минулого року).

Закінчено досудове розслідування шляхом скерування до суду 80 (проти 72) обвинувальних актів у бюджетній сфері, у тому числі 10 (проти 6) у кримінальних провадженнях про злочини в сфері ремонту, будівництва та утримання автомобільних доріг. У 2 провадженнях вказаної категорії кримінальні правопорушення вчинялися у складі організованої злочинної групи.

Завершено досудове розслідування скеруванням до суду 17 (проти 13) обвинувальних актів у земельній сфері.

Загалом позитивними тенденціями характеризуються всі показники злочинності. Суттєво зменшився у порівнянні з аналогічним періодом минулого року стан злочинності на 10 тис населення.

Досягнуто дієвих результатів заходами представницького характеру. До судів скеровано позовних заяв на загальну суму понад 1 млрд грн, що вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року. Судами задоволено позовів на понад 216 млн грн.

Цього року силами ювенальних прокурорів наша область займає одні з перших місць по державі по ефективності реалізації представницьких повноважень у сфері охорони дитинства.

На напрямі протидії адміністративно-караній корупції нарешті вдалося переорієнтувати роботу з кількісного на якісний показник. Так, цього року, хоч кількість скерованих до суду протоколів зменшилася більш ніж вдвічі, кількість притягнутих до відповідальності осіб за результатами їх розгляду збільшилася (з 68 до 76). Поряд з цим, майже на 70% зменшилася кількість протоколів, за результатами розгляду яких судами прийнято рішення про закриття провадження.

Разом з тим, окремі прояви злочинності у Черкаській області потребують невідкладної уваги правоохоронців, зокрема спільні зусилля необхідно спрямувати на зменшення кількості особливо тяжких злочинів проти життя і здоров’я особи, зокрема очевидних умисних вбивств, а також умисних тяжких тілесних ушкоджень, число яких, на жаль, дещо збільшилася.

Керівник регіональної прокуратури наголосив, що обставини та причини вчинення кожного такого кримінального правопорушення мають бути вивчені та стати предметом обговорення на координаційних нарадах.

Наприкінці наради керівник відомства зауважив, що пріоритети у роботі органів прокуратури області у ІІ півріччі залишаються незмінними – це протидія злочинності, у тому числі її організованим проявами, боротьба з корупцією, викриття та ефективне розслідування кримінальних правопорушень у бюджетній, земельній, лісовій сферах, у сфері незаконного обігу наркотичних засобів та ряд інших.

Реклама

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x