В День Незалежності Корсунь розцвів вишиванками

Дата: 26-08-2017, 17:02

В День Незалежності Корсунь розцвів вишиванками
Схоже, до жителів Корсуня-Шевченківського повертається давня українська традиція носити святковий вишиваний одяг. В День Незалежності у сучасного і старовинного крою сорочках, блузках, платтях, віночках ,прикрасах із штучними квітами біля районного будинку культури можна було побачити і статечних людей, і немовлят. Відродженню традиції, без сумніву, сприяє і щорічний конкурс вишиванок, який влаштовує відділ культури райдержадміністрації. Про це повідомляє власни кореспондант "Нової Доби".

Ось і цього року учасники конкурсу продемонстрували красу й різноманіття вишиванок під час урочистої ходи, присвяченої 26-й річниці Незалежності України. А потім переможців нагородили призами. Причому, нагороди дісталися тим,хто сам вишивав одяг, або ж зберіг родинні реліквії.

Найкращою жіночою вишиванкою визнали розкішне вишукане плаття Лариси Тішаніної, чоловічою – сорочку Максима Прокопенка, серед дитячих найгарнішими визнали сорочечки Дарії Семенко та Данила Сотникова, якому лише 1 рік і 1 місяць. Людмила Мороз одержала приз в номінації «вишиванка з бабусиної скрині», кращу вишиванку Наддніпрянщини продемонструвала Валерія Проценко. Наймолодшою учасницею конкурсу була 8-місячна Ангеліна Савчук, а найповажнішою – відома на Корсунь-Шевченківщині майстриня вишивки Лідія Проценко з с.Карашини, яка займається рукоділлям понад 50 років. Серед родин у вишиванках (а їх було таки чимало) відзначили сім’ю Мусатенків: вишиті візерунки відзначались особливою досконалістю, адже дідусь – художник, а бабуся- рукодільниця. Найкращою молодою парою у вишиванках були Віта та Дмитро Гриби.

Конкурс вишиванок сприяє відродженню українського національного одягу. Дехто з учасників урочистостей підходив до експозиції вишивок Лідії Проценко і запитував про можливість замовити собі, а одна з жінок загорілася бажанням вишити сорочку синові і цікавилась зразком орнаменту. Загалом же моду диктує молодь: цілком природними для них стали вишиті сорочки та блузки з… джинсами.

Людмила Моренко

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода