Черкаські лікарі не вгодили переселенці. Бо, стверджує колишня донеччанка, цькували її на роботі. У обласній лікарні біженка пропрацювала півтора місяця. І за цей час із колег встигла зробити ворогів. Медики кажуть: допомагали переселенці чим могли. Та для полюбовного колежанства і цього виявилось замало. Олена Берестенко продовжить.
Олена Масягіна, переселенка: \”С такого по такое число я находилась в неврологии, потому что была конфликтная ситуация в отделении\”.
З лікарняним на руках та образою у серці. Це про наслідки півторамісячного працевлаштування переповідає переселенка з Донецька Олена Масягіна. У Черкасах вона прилаштувалась медсестрою у обласну лікарню. Там змінила два відділення, але порозуміння з колегами, каже, не знайшла. Бо вони, мовляв, цькували її за \”донецькість\”.
Олена Масягіна, переселенка: \”Пошли провокаци со стороны сестры-хозяйки. \”Наші хлопці там гинуть за то, що вони захищають вас\”. Ну я говорю – подождите, это ж не наша юрисдикция. Мы не хотели, чтобы нас защищали. Мы хотели федерализацию. Мы хотели другое, но все повернули не так\”.
Обурена переселенка поскаржилась головному лікареві. Розбиратися у конфлікті той уповноважив спеціальну комісію.
Наталія Козачок, голова профкому обласної лікарні: \”З’ясувалось, що не тільки у неї є претензії до колективу, а й у колег до неї. І не тому що вона біженка зі Сходу, а до її роботи. Неналежного виконання її функціональних обов’язків\”.
Так про звільнення невдоволеної переселенки переповідають у обласній лікарні. Голова профкому каже: їй годили, чим могли. Дарували речі та лікували коштом лікарні. Та вона, мовляв, не оцінила.
Наталія Козачок, голова профкому обласної лікарні: \”Ми збирали речі для переселенців. Вона вибрала для себе, для доньки. Потім поскаржилась, що немає теплої ковдри. Я особисто принесла їй свою ковдру. На другий день роботи (це не в усіх так буває) принесла документи на путівку санаторного лікування\”.
Та із санаторієм у амбітної переселенки так і не склалось. Вже за півтора місяця донецька гостя звільнилася з роботи. За згодою сторін. У лікарні про неї згадують неохоче. Кажуть, і так довго терпіли її антиукраїнські висловлювання.