Лікарі та нутріціологи використовують термін Intermittent fasting, що дослівно означає «переривисте харчування». Користуватимуся скороченням IF. Тож, потрібно розібратися у різновидах IF.
По-перше, інтервали можуть бути як узагалі без їжі, так і низькокалорійні. Ось найпопулярніші різновиди IF:
- Time Restricted Feeding, або «тривале нічне голодування». Людина їсть певний проміжок упродовж дня. Частіше за все з 8:00 до 16:00. В інший час дише вода та трав’яні чаї без цукру.
- Alternate Day Fasting − альтернативне денне голодування або поєднання днів із дуже низькою калорійністю (менше 600 ккал) зі звичайним харчуванням наступного дня. При цьому «голодний день» може припадати на кожен третій.
- Fasting Mimicking Diet або п’ятиденна кето-дієта, що проводиться раз на місяць упродовж трьох місяців. Це дуже низькокалорійний, низьковуглеводний, структурований план харчування для роботи з судинами і артеріальним тиском. Підкреслюю, що будь-яких вид IF призначається лікарем або нутріціологом, враховуючи ваш стан здоров’я та особливості організму. Це не є метод зниження ваги. Його назначають для вирішення певних проблем зі здоров’ям. Таких як: холестерин, високий артеріальний тиск, системне запалення. Короткострокові дослідження на людях і тваринах показали, що IF може бути корисним при метаболічному синдромі (тиск, холестерин, цукор крові), для підтримки роботи мозку. Довгострокові дослідження ефективності цього методу все ще необхідні.
Кому категорично не підходить:
- вагітним та жінкам, які годують груддю;
- людям із розладами харчової поведінки;
- людям із індексом маси тіла більше тридцяти і менше двадцяти;
- обережно ті, в кого проблеми з жовчним міхуром.
Якщо ви все ж таки вирішили спробувати такий вид харчування, то врахуйте загальні рекомендації:
- пийте багато води;
- їжте цільну, необроблену, багату на поживні речовини їжу;
- слідкуйте за самопочуттям та проходьте чек-ап стану здоров’я.
Ще більше корисної інформації можете знайти у моєму профілі в соціальних мережах. Будьте здоровими і свідомими!